Disneyland v Tokiu

Tokio - Disneyland TokyoOdpočinout si od ruchu velkoměsta můžete třeba v Disneylandu, tématickém parku, který se nachází ve městě Chiba nedaleko Tokia. Je to první park, který byl postaven mimo území Spojených států. Slavnostně byl otevřen 15. dubna roku 1983 a je postavený ve stejném stylu jako Disneyland v Kalifornii.

Na návštěvu tohoto velkolepého zábavního parku byste si měli vymezit jeden celý den ze své dovolené v Tokiu. Kromě Disneylandu můžete rovnou navštívit i park Tokyo DisneySea, který je zaměřený na podmořský svět.

Tento tématický park je rozdělen na sedm tematických oblastí, kterými jsou World Bazaar, Adventureland, Westernland, Fantasyland, Tommorowland, Critter Country a Mickey's Toontown. Známé je i svými velkými prostranstvími. Ze všech Disneylandů na světě je právě tento třetím nejnavštěvovanějším, hned po parcích nacházejících se v Kalifornii a na Floridě.

V těsné blízkosti Disneylandu Tokyo se nachází další tematický park Tokyo DisneySea. Výstavba tohoto parku se vyšplhala na neuvěřitelné 4 miliardy USD. Tím se řadí mezi nejdražší zábavní parky, které byly na světě postaveny. Slavnostně otevřený byl 4. září 2001.

Rezervujte si letenku do Tokia za úžasnou cenu!

Tento park je zaměřen primárně na podmořský svět a je určen spíš pro návštěvníky, kterým je víc jak dvacet let. Bavit se zde mohou na rychlejších a děsivějších atrakcích. Stejně jako sousední Disneyland, je i tento zábavní park rozdělen na sedm originálních částí. Hned po příchodu vedle vchodu najdete přístav Mediterranean Harbor, který je vstupní branou k ostatním oblastem. Těmi jsou American Waterfront, Lost River Delta, Port Discovery, Mermaid Lagoon, Arabian Coast a tou poslední částí je Mysterious Island.

Kromě různých atrakcí se v areálu nachází i spousta stánků s občerstvením a restaurací, kde se můžete občerstvit. Celý park je lemovaný také velkým množstvím stánků s různými suvenýry.

A rovnou si zajistěte i ubytování podle svých představ!

© Copyright 2023 | Tokio (Japonsko) | www.etokio.cz
Provozuje: TravelBees.cz