Ubytování a stravování v Tokiu

Tokio - hotel NikkoTokio patří mezi často navštěvovaná města v Asii. Nemusíte se ale bát, že byste nenašli žádné vhodné ubytování. Celé Japonsko disponuje velkým množství různých ubytovacích zařízení, od těch nejluxusnější až po levnější druhy ubytoven jak evropského, tak tradičního japonského typu. Cena, kterou zaplatíte za ubytování, se odvíjí od typu a polohy ubytovacího zařízení, roční doby, ale i věhlasu.

I v Tokiu se můžete ubytovat v tradičním hostinci rjokan, ve kterém poznáte tradiční způsob života Japonců. Samozřejmě ve městě najdete i hotely spadající pod některý hotelový řetězec. Ubytovat se tak můžete třeba v hotelu Hilton nebo Sheraton. Japonským specifikem jsou tzv. buňkové hotely, kde se opravdu spí jen v jakých si buňkách, kde se nemůžete ani posadit či si stoupnout. Většinou na ně narazíte u nádraží. Ubytovat se můžete také v levnějších mládežnických ubytovnách.

Než se do Tokia vydáte, raději si dopředu vyberte a zajistěte ubytování přes cestovní kancelář nebo některý rezervační systém. Pokud budete mít štěstí, můžete narazit dokonce i na nějaké slevy či akční nabídky.

Rezervujte si letenku do Tokia ještě dnes!

Obecně platí, že japonská kuchyně je velmi zdravá a především dietní. V Tokiu samozřejmě najdete restaurace nabízející různé asijské pokrmy. Raději se ale ještě před odjezdem naučte používat hůlky, protože v Japonsku se příbory nepoužívají. Japonsko je ostrovní stát, takže jistě nikoho nepřekvapí, že nejdůležitějšími potravinami jsou ryby a další mořské produkty. Jedinečné je v Japonsku servírování jídel. Japonci velmi dbají na to, aby barvy a vzory na talíři ladily a aby nádobí odpovídalo svým vzorem ročnímu období. Mezi tradiční japonské pokrmy patří suši, sašimi nebo tempura. Do podvědomí mnoha lidí se dostala i ryba fugu. Známá je i velmi pálivá pasta wasabi. Tradičním nápojem je zelený čaj a rýžové víno, kterému se říká saké.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2023 | Tokio (Japonsko) | www.etokio.cz
Provozuje: TravelBees.cz