Památky a zajímavosti v Tokiu

Tokio - KaminarimonI když je Tokio známé jako město mrakodrapů, najdete zde také mnoho zajímavých historických chrámů. Jestli dáváte přednost moderní architektuře, zamiřte do západní část města Šindžuku, ta přímo přetéká velkým množstvím výškových budov. Zajímavou stavbou je zde Tokijský městský úřad. Naproti tomu do východního Šindžuku můžete vyrazit za zábavou. Najdete tu velké množství barů, zábavních podniků a kin.

Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu tohoto velkoměsta, zamiřte do parku Ueno. Jedná se o největší zelenou plochu v Tokiu, ve které se nachází mnoho svatyní, chrámů a muzeí. Když už budete v parku, můžete rovnou navštívit i Tokijské národní muzeum, ve kterém jsou umístěny sbírky japonského umění a archeologické artefakty. V severní části Tokia stojí nejposvátnější chrám v celém městě, Sensódži. Můžete v něm vidět například zlatý obrázek zobrazující bohyni milosrdenství Kannon.

Dalším zajímavým parkem je Šiba, ve kterém se nachází například chrám Tokugawů tzv. Zódžódži pocházející z roku 1393. Stojí zde také dominanta města, 333 metrů vysoká Tokijská věž, která je velmi podobná Eiffelově věži. V parku je situován i Císařský palác z roku 1590, který dodnes využívá japonský císař. Kousek od paláce se můžete projít po kamenném obloukovém mostě Nidžúbaši. V okolí centra města můžete navštívit například Muzeum japonských lidových řemesel, komplex Opera City, Gotóovo muzeum umění nebo třeba zahrada Rikugien.

Vyberte si z aktuální nabídky zájezdů do Tokia!

Na nákupy suvenýrů můžete vyrazit třeba na tržnici Nakamise, do které vstoupíte známou branou Kaminarimon s velkým lampiónem zavěšeným uprostřed. Koupit zde můžete tradiční japonská kimona, vějířky, lampiónky, keramiku i porcelán. Nakupovat můžete také v centrální části města.

Tokio je také hostitelem mnoha významných kulturních akcí. Velmi oblíbená je například Slavnost ohňů, Demoze Šiki. Pozorovat pak můžete artisty, kteří předvádějí neuvěřitelné akrobatické kousky na bambusových žebřících.

Rezervujte si ubytování v Tokiu!

© Copyright 2023 | Tokio (Japonsko) | www.etokio.cz
Provozuje: TravelBees.cz